آکواریوم‌های آب شیرین

ماهیان آب شیرین با تنوع گونه‌ای و محبوبیتی که دارند در آکواریوم‌هایی با دکوراسیون برکه‌های مصنوعی، نهر‌ها و آکواریوم‌های گیاهی و ساده به نمایش گذاشته می‌شوند. آکواریوم‌های آب شیرین از نظر تنوع جانوری در سه نوع فقط ماهی، ترکیبی و آکواریوم گیاهی اجرا می‌شوند، در عمل مرزی برای تقسیم‌بندی این آکواریوم‌ها وجود ندارد و گونه‌های ماهی و گیاهی در ترکیب با یکدیگر برای زیبا‌سازی فضای آکواریوم استفاده می‌شوند.

معرفی برخی از انواع آکواریوم‌های آب شیرین :

آکواریوم ماهی‌های بومی

این آکواریوم‌ها شامل گونه‌های بومی موجود در رودخانه‌ها، دریاها و سایر منابع آبی کشور هستند. احداث این آکواریوم‌ها علاوه بر جنبه‌های نمایشی اهداف علمی فرهنگی نیز دارد و انواع آبزیان موجود در آب‌های شیرین منطقه را برای معرفی به عموم به معرض نمایش می‌گذارد.

Previous
Next

آکواریوم ماهی‌های تزئینی کوچک

با توجه به تنوع وسیعی که در زیستگاه‌ها و گونه‌های ماهی‌های آب شیرین وجود دارد تنوع آکواریوم‌های آب شیرین نیز بسیار زیاد است، ترکیب ماهی‌ّ‌های کوچک با دکوراسیون‌های متنوع برای نمایش این‌گونه از آکواریوم‌ها استفاده می‌شوند. این آکواریوم‌ها جزء پرطرفدارترین آکواریوم‌ها هستند و بیشتر در اماکن مسکونی و تجاری کاربرد دارند، همچنین بخاطر در دسترس بودن آب شیرین و فراوانی این‌گونه از ماهی‌ّهای آکواریومی هزینه‌های ساخت و نگهداری پایین‌تری نیز دارند.

Previous
Next

آکواریوم با دکوراسیون درختچه‌های آبی

برای دکوراسیون این آکواریوم‌ها از گونه‌های گیاهی و درختچه‌های نواحی گرمسیری استفاده می‌شود و با نمایش ماهی‌های بزرگ خاص خود علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب می‌کند، برای اکوسیستم جانوری علاوه بر ماهی‌ها از گونه‌های جانوری مانند سمور آبی و لاک پشت‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

Previous
Next

آکواریوم با دکوراسیون آبشار

برای ورودی مکان‌های تفریحی و مجموعه‌های آکواریومی استفاده از ترکیب آبشار و آکواریوم علاوه بر زیبایی محیط، تداعی‌کننده ورود به طبیعت آبی است. آب از روی صخره‌ها و گیاهان روئیده در سنگ عبور کرده و در تانک ماهی‌های آکواریومی می‌ریزد. این نوع مناظر آبی در ارتفاع و ابعاد مختلف قابل اجرا هستند. برای بخش آکواریومی نیز می‌توان از گونه‌های ماهی یا جانوری استفاده کرد.

Previous
Next

آکواریوم گیاه

این آکواریوم‌ها با صخره‌ها و گیاهان آبی تزئین می‌شوند و با ادغام ماهی‌های مینیاتوری مانند گونه‌های تترا ترکیبی زیبا از رنگ‌های زنده را به بینندگان ارائه می‌دهند. استفاده از این سازه‌ها در منازل مسکونی و تجاری به دلیل زیباسازی محیط و همچنین تاثیرات مثبتی که روی کاهش استرس و آرامش روان آدمی می‌گذارند رو به افزایش است.

Previous
Next