مزارع تکثیر و پرورش میگو

حدود 75 درصد از میگوی تولیدی در جهان در کشورهای آسیایی تولید می‌شود که این امر بیانگر شرایط ایده‌ال منطقه برای پرورش و صادرات میگو است، کشور ایران نیز به دلیل شرایط خاص آب‌  و هوایی و زیست‌محیطی خود به عنوان یکی از زیستگاه‌های مناسب برای پرورش میگو شناخته می‌شود و گونه‌های بومی به‌طور طبیعی در آب‌های منطقه تکثیر و صید می‌شوند. هر دو گونه‌ آب شور و شیرین زمینه‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری و تولید دارند. سواحل آبی کشور اکثرا خالی از سکنه یا موانع طبیعی مانند صخره و جنگل هستند و این امر محیطی مناسب برای پرورش گونه‌های کف‌ زی مهیا می‌کند.

مهم‌ترین عامل موثر در موفقیت پروژه‌های آبزی‌پروری مدیریت صحیح در جهت افزایش تولید در واحد سطح و کاهش هزینه‌های تولید است. روش‌های سنتی و معمول در تکثیر و پرورش آبزیان هزینه زیاد برای نگهداری و امور تولیدی را به همراه دارد، از طرفی برای مزارع تجاری با توان تولیدی زیاد استفاده از سیستم‌های سنتی عملا غیر ممکن و بدون صرفه اقتصادی است، با استفاده از تکنولوژی‌های جدید در مدیریت و تولید مراکز پرورشی می‌توان با صرف زمان و انرژی بسیار کم و بدون اشتباهات فردی تولید را در جهت صعودی مدیریت و کنترل کرد.آکواراز تلاش دارد با معرفی و اطلاع‌رسانی سیستم‌های جدید مدیریت پرورش میگو قدم‌های تازه‌‌ای در ارتقای سطح فنی مزارع پرورش این آبزی بردارد. با وجود شرایط ایده‌آلی که برای تکثیر و پرورش میگو وجود دارد، تنها گزینه‌ی لازم برای تولید تجاری و رقابت در عرصه صادرات، رویکرد علمی به پروسه تولید و کاربرد مواد، دستگاه‌ها و سیستم‌های نوین مدیریتی در عرصه آن است.

گزینه‌ی لازم برای تولید تجاری و رقابت در عرصه صادرات، رویکرد علمی به پروسه تولید و کاربرد مواد، دستگاه‌ها و سیستم‌های نوین مدیریتی در عرصه آن است. از جمله مزایای پرورش میگو می‌توان به پایین بودن هزینه‌های اولیه، درصد سود بالا، رقابت کم و افزایش روز افزون تقاضا در بازارهای داخلی و خارجی اشاره کرد.

برخی از خدمات شرکت آکواراز در زمینه مراکز پرورش میگو :