استخرهای آکریلیکی

استخرها و حوض‌های خانگی بسته به اهداف ساخت در زمینه‌های تفریحی، ورزشی و زیباسازی محل‌های مسکونی یا تجاری اجرا می‌شوند، استفاده از مواد شفاف در سازه‌های آبی برای نمایش زیبایی آب به‌کار می‌روند و متناسب با محیط اطراف خود به اشکال مختلف هندسی طراحی و اجرا می‌شوند. از موارد اجرای این سازه‌ها می‌توان به استخر‌های فضای باز، استخر‌های خانگی، استخر‌های ویلایی، حوض ماهی‌های کوی، استخرهای آکواریومی، استخرهای نمایشی در مراکز تجاری، نمایشگاه‌ها و بسیاری از اماکن تفریحی و عمومی اشاره کرد.

در این راستا از نوعی ماده بی‌رنگ به نام آکریلیک استفاده می‌شود، با وجود شباهت این ماده به شیشه، دارای درجه سختی و مقاومت بسیار بالاتری می باشد، آکریلیک را می‌توان تنها ابزار بشر برای رسیدن به رویای آبی دانست که محیط استخر را همانند آکواریوم قابل دید می‌کند. این ماده پلیمری، در برابر ضربه و فشارهای وارده بسیار انعطاف‌پذیر و مقاوم است و این امر استفاده از آکریلیک را در صنایع آکواریومی و تزئینی رایج کرده است، از دیگر مزایای منحصر به فرد آکریلیک می‌توان به شفافیت فوق‌العاده آن اشاره کرد به‌طوری‌که برعکس شیشه در قطر‌های بسیار زیاد نیز کوچک‌ترین تغییر رنگی احساس نمی‌شود.

Previous
Next

استفاده از این صفحات برای استخرهای شنا و حوض‌های نمایشی بسیار رواج دارد ولی به سبب هزینه‌های زیاد و نبود امکانات اجرایی تاکنون در ایران مورد استفاده نبوده است. آکواراز مفتخر است تا در کنار خدمات نوین آکواتیکی سازه‌های استخرهای آکریلیکی را نیز برای ایرانیان به ارمغان آورد. کلیه مراحل ساخت و راه اندازی استخر های آکریلیکی زیر نظر کارشناسان شرکت آکواراز تحت استانداردهای بین المللی اجرا و راه‌اندازی می‌شوند. 

Previous
Next