پرورش ماهی در قفس

بیشترین میزان تولید آبزیان در دنیا در قفس‌های آبزی‌پروری انجام می‌شود، اکثر کشورها به نوعی با اقیانوس‌ها و یا دریاهای منتهی به اقیانوس‌ها هم‌مرز هستند و سعی در بهره‌برداری هر چه بهتر از منابع آبی را دارند، پرورش در قفس جزء کم‌هزینه‌ترین روش‌های تولید آبزیان به میزان بسیار بالا است. محدودیت منابع آبی در خشکی‌ها و هزینه‌های فیلتراسیون و سیرکولاسیون آب مراکز پرورش ماهی باعث شد انسان‌ها به استفاده از قفس‌های آبزی‌پروری در محل‌های طبیعی روی آورند، همچنین برخی از گونه‌های پرورشی که عملا توان سازگاری و رشد در خشکی را ندارند به راحتی در این سیستم‌ها پرورش داده می‌شوند.

قفس‌های آبزی‌پروری همگام با تکنولوژی‌های جدید مدیریتی با سرعت در حال گسترش هستند، سیستم‌های پرورش در قفس اکثرا برای تولید بسیار بالای آبزیان آب شور و شیرین استفاده می‌شوند. سواحل اقیانوس و دریاها، دریاچه و آب‌های طبیعی، آب‌بندها و منابع آبی پشت سد، برکه‌ها و رودخانه‌های پر آب شرایط لازم برای احداث قفس را دارا هستند، قفس‌های آبزی‌پروری بسته به نوع آبزی، ابعاد و تعداد قفس‌ها، شرایط جوی و جغرافیایی منطقه، سرمایه اولیه و نوع سیستم مدیریتی طراحی و اجرا می‌شوند. شرکت آکواراز ارائه‌دهنده برترین کیفیت و به‌روزترین سیستم‌های مدیریتی و نگهداری آبزیان در قفس است، در سازه‌های پرورش ماهی در قفس مهم‌ترین بخش سیستم استحکام سازه قفس است، کوچک‌ترین آسیب به بهای فرار کلیه ماهیان از قفس خواهد بود. امروزه با کاربرد سیستم‌های مدیریتی نظیر اتوماسیون غذادهی و مانیتورینگ ماهیان، توانایی تولید حداکثر با کمترین نیروی کاری ممکن شده است.  

کاربرد قفس‌های پرورشی در آب‌های شیرین نیز به مرور زمان در حال افزایش است، با افزایش رقابت در عرصه تولید و عرضه آبزیان برای تولید به میزان بالا، قفس‌های پرورشی بدون محدودیت در حجم و نوع ماهیان پرورشی با هزینه‌های پایین تولید ایفای نقش می‌کنند.  خدمات شرکت آکواراز در باب سیستم‌های پرورش ماهی در قفس: