طراحی و اجرای کلی سازه های آکواریومی
آکواریوم محیطی شبیه سازی شده از محل زندگی آبزیان می باشد که در آن سعی می شود تمام نیاز های آبزیان به دقت تامین و محیا شود. دما، نور، شرایط فیزیکی و شیمیایی آب و دکوراسون داخلی آکواریوم باید به گونه ای اجرا شوند که تداعی کننده محل اصلی آبزیان در طبیعت باشند، در این حالت پایداری و ثبات شرایط آبی تضمین کننده بقای آبزیان آکواریوم خواهد بود که توسط سیستم های فیلتراسیون احیا می شود.
سازه های فیلتراسیون شرکت آکواراز در قالب سیستم های تمام اتوماتیک طراحی و اجرا می شوند و کوچکترین تغییر در کمیت و کیفیت آب گردشی در سیستم آکواریوم ثبت و اطلاع رسانی می شود. سیستم های فیلتراسیون بسته به گونه و میزان بیوماس آکواریوم در اشکال مختلف طراحی و اجرا می شود.
شرکت آکوآراز تمامی مراحل ساخت و راه اندازی آکواریوم از قبیل طراحی، محاسبات فنی، ساخت و نصب سیستم های فیلتراسیون ، احداث سازه و دکوراسیون داخلی، تامین و ترانسفر ماهیان آکواریومی را انجام داده و پروژه های اجرایی خود را طی سالیان متوالی با آموزش نیروی متخصص پشتیبانی و نگهداری می کند.
خدمات آکواراز در بخش سازه های آکواریومی :
مشاوره و ارائه اطلاعات کلی و جامع در باب پروژه های آکواریومی
آکواراز همواره تلاش دارد تا با ارائه اطلاعات جامع و دقیق در مورد طرح های اجرایی، سطح آگاهی صاحبان پروژه نسبت به سازه های آکواریومی را بالا برده و بعد از مطالعات کلی و تایید نهایی از سوی سرمایه گزاران زمینه های اجرای پروژه را فراهم کند، با ارائه طرح ها و سوالات خود می توانید از خدمات مشاوره ای کارشناسان شرکت آکواراز بهره مند شوید.
طراحی گرافیکی و فنی پروژه و برآورد هزینه ها
قبل از اجرایی شدن یک طرح، نمونه کار در قالب عکس و فیلم دو بعدی و سه بعدی از تمامی زوایای کار اجرا شده و بعد از تایید یا تغییرات بعمل آمده، نقشه فنی از سوی کادر طراحی و نقشه کشی ارائه می شود که شامل تمامی مواد و اجزای سیستم آکواریومی خواهد بود. با در دست داشتن اطلاعات دقیق از ابعاد و اجزاء تشکیل دهنده سیستم آکواریومی هزینه کار نیز دقیقا برآورد و ارائه می شود.
اجرای سازه
در سازه های آکواریومی بسته به نوع، شکل و ابعاد آکواریوم با احتساب شرایط آب و هوایی و اطلاعات زمین شناسی، جنس و مقاومت ایده آل قسمت های مختلف سازه محاسبه و اجرا می شود.
آکواراز در اجرای پروژه های آکواریومی خود از مرغوب ترین آکریلیک و مواد اتصال بهره می برد که دارای گارانتی رسمی شرکت های تولید کننده اروپایی می باشد. زیربنای سازه های آکواریومی توسط شرکت آکواراز و یا زیر نظر کارشناسان شرکت مطابق با استاندارد های مورد نیاز طراحی و اجرا می شود.
اجرای دکوراسیون داخلی
بسته به طرح های پیشنهادی، ابعاد سازه و گونه های آبزی دکوراسیون داخلی آکواریوم طراحی و اجرا می شود، در اجرای دکوراسیون داخلی از سه فرم، ریف زنده، ریف مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو استفاده می شود.
بطور کلی هر چقدر ابعاد آکواریوم بزرگتر باشد میل به استفاده از دکوراسیون مصنوعی بیشتر می شود، سخره ها و مرجان های طبیعی برای بقاء نیازهای زیستی متفاوتی دارند از این رو نگهداری ریف های زنده در آکواریوم های بزرگ شهری بسیار پر هزینه خواهد بود.
مرجان های مصنوعی در انواع رنگ ها و دکوراسیون های بسیار متنوع ارائه می شوند و به دلیل مقاومت در برابر تحرکات تخریبی ماهیان امکان همزیستی طیف وسیعی از جانوران آکواریومی را فراهم می آورد.
طراحی، ساخت و نصب سیستم های فیلتراسیون
مهمترین عنصر در یک آکواریوم ثابت نگه داشتن شرایط فیزیکی و شیمیایی برای جانداران آبی می باشد، بسته به نوع و ابعاد آکواریوم و گونه های آبزی، سیستم های اختصاصی طراحی و ساخته می شوند.
شرکت آکواراز همکار و نماینده رسمی برترین تولید کنندگان قطعات و سیستم های فیلتراسیون در اروپا می باشد، اجزای سیستم های فیلتراسیون پس از محاسبات اولیه و طراحی فنی توسط مهندسین شرکت آکواراز از شرکت های همکار تامین می شوند.
بسته به نوع پروژه آکواریومی حدود 50 درصد از دستگاه های فیلتراسیون در داخل ایران توسط گروه فنی شرکت آکواراز تولید می شود که این امر هزینه تمام شده پروژه های آکواریومی را بیشتر از 70 درصد کاهش می دهد.
تامین و ترانسفر آبزیان آکواریومی
AQUARAZ در قالب همکاری های بین المللی و بازرگانی با شرکت های مطرح اروپایی و آسیایی توانایی تامین و ترانسفر گونه های وسیعی از آبزیان دریایی را دارا می باشد. آبزیان موجود در سیستم آکواریومی بسته به نوع آکواریوم و سیستم فیلتراسیون، ابعاد آکواریوم، ویژگی های اقلیمی منطقه، تعداد و نوع گونه های همزیست و ویژگی های رفتار شناسی از طرف متخصصین شرکت اکواراز برسی و معرفی می شوند و بعد از تایید نهایی مراحل تامین، قرنطینه و ترانسفر آبزیان به محل آکواریوم انجام می گیرد. بخش قرنطینه شرکت آکواراز واقع در ازمیر ترکیه، وظیفه تامین و ترانسفر انواع گونه های سفره ماهی و کوسه ماهی دریای مدیترانه را بر عهده دارد.
آموزش نیروی متخصص برای نگهداری آکواریوم و سیستم های فیلتراسیون
شرکت آکواراز در تمامی پروژه های خود بعد از اتمام کار همواره در کنارتان بوده و شما را در نگهداری و مدیریت هر چه بهتر سیستم آکواریومی یاری خواهد داد، با آشنایی کامل از شرایط اقلیمی و زیست محیطی ایران شما را در انتخاب صحیح نوع و ابعاد آکواریوم، نوع سیستم فیلتراسیون و نوع ماهیان آکواریومی یاری می کنیم.
کلیه قطعات و ادوات کاربردی در سیستم های آکواریومی شرکت آکواراز، دارای کیفیت و گارانتی معتبر از برترین شرکت های تولید کننده اروپایی می باشند و برای سالیان متوالی تحت ساپورت فنی شرکت آکواراز خواهند بود.